Pompa ciepła czy warto?

W dzisiejszych czasach tradycyjne kotły opalane węglem, olejem opałowym czy pelletem nie są już rozwiązaniami, które satysfakcjonują wszystkich. Bardzo wiele osób nie chce bowiem zanieczyszczać środowiska. Inni zdają sobie sprawę, że korzystanie z paliw stałych jest kosztowne. Jeszcze inni mają dość konieczności ciągłego obsługiwania tego typu pieców.

Poszukując alternatyw coraz więcej osób wybiera pompy ciepła. Nie ma w tym nic dziwnego. To rozwiązanie, które ma wiele zalet. Co więcej, jest dostosowane nie tylko do potrzeb gospodarstw domowych, ale również większych budynków takich jak hotele, firmy czy obiekty użyteczności publicznej. Działając na terenie Szczecina zainstalowaliśmy je w wielu różnych miejscach.

Zalety i wady

Przyjrzyjmy się bliżej pompom ciepła oraz ich zaletom i wadom. Wierzymy, że dzięki obiektywnym informacjom nasi klienci mogą podjąć świadomą decyzję i wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania czy wątpliwości – skontaktuj się z nami. Chętnie wyjaśnimy wszystkie kwestie związane z montażem pompy ciepła.

Podstawową zaletą pompy ciepła jest jej ekologiczność. Decydując się na ten rodzaj ogrzewania nie zanieczyszczasz środowiska, co dla wielu z nas ma ogromne znaczenie. Również codzienne korzystanie z tego rozwiązania jest bezpieczne i komfortowe – pompa działa praktycznie samoczynnie. Koniec z dokładaniem do pieca czy obawami o ulatniający się czad.

Pokój, komfortowe miejsce
Rury

W dłuższym okresie czasu zakup pompy to oszczędność – miesięczne koszty ogrzewania potrafią naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Co więcej, dzięki pompie możesz ogrzewać i chłodzić powietrze w zależności od pory roku, a także podgrzewać ciepłą wodę do codziennego użytku. Nie potrzebujesz więc żadnych innych systemów czy rozwiązań.

Jeśli chodzi o wady tego rozwiązania z całą pewnością trzeba wymienić dość wysoki koszt instalacji pompy. Wykonanie projektu, dobór i zakup urządzeń oraz ich montaż to wciąż wydatek, który może obciążyć twój budżet. Wadą jest również fakt, że pompy gruntowe są rozwiązaniem, które niestety nie może być zastosowane w przypadku każdego gospodarstwa domowego.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla Ciebie

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób zastanawiających się, czy pompa ciepła się opłaca.  Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to ile kosztuje pompa ciepła – dużo zależy od jej rodzaju oraz parametrów.  Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że choć koszt jej instalacji jest wysoki, w dłuższej perspektywie jest to oszczędność. Co więcej, w dzisiejszych czasach możesz starać się o dofinansowanie.

Jeżeli masz jeszcze pytania dotyczące pomp ciepła, sprawdź inne nasze wpisy:

Rodzaje pomp cieplnych

Jak działa pompa ciepła?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *