Instalacje sanitarne

Budujesz albo remontujesz swój dom lub mieszkanie? A może potrzebujesz nowoczesnej, niezawodnej instalacji sanitarnej w swoim biurze lub instytucji publicznej? W takim razie oferta naszej firmy jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Posiadamy doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, dzięki której jesteśmy w stanie zmierzyć się z każdym wyzwaniem.

Ciepły Dom to firma działająca na terenie Szczecina, która oferuje szeroki zakres usług związanych z montażem instalacji sanitarnych w domach i w firmach. Wyróżnia nas profesjonalizm, szybki czas realizacji oraz atrakcyjne ceny, dzięki którym możesz sporo zaoszczędzić. Już dziś zapoznaj się więc z naszą ofertą i wybierz profesjonalne usługi na najwyższym poziomie.

W ujęciu technicznym instalacje sanitarne obejmują szereg wewnętrznych i zewnętrznych instalacji budowlanych, których celem jest transportowanie mediów takich jak woda, gaz czy powietrze. Nie wszystkie systemy, które znajdują się w tej grupie, występują w domach mieszkalnych. Niektóre z nich są potrzebne wyłącznie w zakładach przemysłowych, chłodnictwie czy magazynowaniu. Do tych specjalistycznych zaliczają się np. Instalacje freonowe, do odprowadzania spalin, sprężonego powietrza czy olejowe.

Projektowanie i wykonawstwo

Ciepły Dom to firma, która działa kompleksowo. Dlatego też, jeśli zależy ci na tym by twój dom był wyremontowany lub urządzony nie tylko sprawnie, ale również w sposób niezawodny, możesz mieć pewność, że dzięki naszej firmie stanie się to znacznie prostsze niż myślisz. Zajmujemy się bowiem nie tylko realizacją pomysłów naszych klientów, ale też realizujemy własne projekty.

Ciepły Dom zajmuje się więc nie tylko pracami wykonawczymi, takimi jak montaż instalacji sanitarnej, grzejników czy klimatyzacji, ale również pracami konserwacyjnymi. Co więcej, w skład naszej brygady wchodzą także projektanci, którzy podpowiedzą najlepsze dla danego mieszkania lub domu rozwiązania. Słowem, świadczymy kompleksowe usługi.

Profesjonalni monterzy i lata doświadczenia w branży

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z naszej oferty? To bardzo proste. Ciepły Dom to firma o ugruntowanej pozycji, na którą zapracowała wieloletnią działalnością. Wyróżniamy się doświadczeniem, specjalistyczną wiedzą oraz dostępem do nowoczesnych urządzeń i narzędzi. Dzięki temu jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą trudnością i usterką.

Nasza firma to monterzy, który posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzą jak pomóc w każdej sytuacji. Niejednokrotnie zajmują się także doradztwem, dzięki któremu nasi klienci wiedzą jakie rozwiązania zastosować. To kompetentni młodzi ludzie, którzy działają szybko i sprawnie. Przekonało się o tym już wielu naszych klientów. Możesz więc mieć pewność, że pomogą także i tobie.

banner ciepły dom szczecin

Rodzaje instalacji sanitarnych

Wszystkie instalacje sanitarne można podzielić na trzy kategorie. Są to:

 • instalacje do transportu wody – instalacje wody pitnej, gaśniczej, basenowe, nawadniające, wody technologicznej, do transportu wody ciepłej lub zimnej (z cyrkulacją lub bez), zasilane z sieci lub własnego źródła (głębinowego lub powierzchniowego), jedno- i wielostrefowe, z rozdziałem górnym i dolnym itp., instalacje C.O. oraz do transportu ścieków,
 • instalacje do transportu powietrza – wentylacja naturalna, mechaniczna, z odzyskiem ciepła, klimatyzacja,
 • instalacje do transportu gazów – instalacja do transportu gazu ziemnego, LPG, spalin, freonowa itp.

W każdej z tych trzech grup znajdują się zarówno systemy doprowadzające medium, niezbędne do stworzenia odpowiednich warunków do życia (woda użytkowa, czyste powietrze), jak i odpowiedzialne za usuwanie zbędnych, często szkodliwych substancji (ścieki, spaliny).

 • Instalacje sanitarne, które wykonuje się w domach mieszkalnych to przede wszystkim:
 • instalacja wodociągowa do transportu ciepłej i zimnej wody użytkowej (tzw. c.w.u. i z.w.u.),
 • instalacja kanalizacyjna,
 • centralne ogrzewanie,
 • instalacja gazowa,
 • wentylacja i klimatyzacja
 • system kominowy do odprowadzania spalin z pieca centralnego ogrzewania.

W niektórych budynkach montuje się też specjalne systemy przeciwpożarowe, do których zalicza się np. instalacja wodociągowa do zasilania tryskaczy i hydrantów.

Kto może projektować instalacje sanitarne?

Różnorodność rodzajów i konstrukcji instalacji sanitarnych wymaga wiedzy i doświadczenia z danej dziedziny. Niektóre media takie jak np. gaz ziemny czy LPG są szczególnie niebezpieczne, projekt powinien uwzględniać różne systemy zabezpieczeń np. przed nadmiernym ciśnieniem czy rozszczelnieniem. Jednym z zagrożeń dla instalacji gazowej są ładunki statyczne, które gromadzą się na metalowych elementach konstrukcji. Dlatego też instalacje wymagają systemu uziemienia. W przypadku systemów przeciwpożarowych jest konieczne zintegrowanie ich pracy z różnymi czujnikami. Do wykonania takiego systemu jest niezbędna wiedza z zakresu BHP i ppoż. Aby móc projektować instalacje sanitarne dowolnego typu (bez ograniczeń) jest konieczne uzyskanie odpowiednich uprawnień. Ich nadawanie należy do kompetencji okręgowych komisji kwalifikacyjnych Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Podstawę stanowi ukończenie studiów drugiego stopnia na jednym z kierunków:

 • energetyka,
 • inżynieria gazownicza,
 • inżynieria naftowa,
 • wiertnictwo nafty i gazu,
 • inżynieria środowiska.

Legitymowanie się dyplomem i wyższym wykształceniem technicznym nie jest jeszcze wystarczające. Do uzyskania uprawnień trzeba też odbyć roczną praktykę w zawodzie projektanta lub na placu budowy. Niezbędne jest też zdanie egzaminu na uprawnienia budowlane sanitarne oraz wniesienie opłaty w wysokości od 1600 zł do 2200 zł.

Jak projektować instalacje sanitarne?

Projektowanie instalacji sanitarnych, którym zajmuje się firma Ciepły Dom ze Szczecina, nie jest zadaniem, które można opisać kilkoma zasadami. Wynika to z faktu, że każdy z systemów do transportu mediów charakteryzuje się innymi cechami, a korzystanie z niego wymaga indywidualnych rozwiązań technicznych. Przykładowo w instalacji wodnej jest istotne odpowiednie ciśnienie, dzięki któremu medium dotrze wyższe kondygnacje. Często do jego podniesienia jest wymagana odpowiednia pompa. Takie urządzenie jest też obowiązkowe w instalacjach zasilanych z własnego źródła (np. studnia głębinowa). Wspólnymi cechami, którymi powinny się charakteryzować wszystkie instalacje sanitarne, są bezpieczeństwo użytkowania, ekonomiczność oraz funkcjonalność. Oznacza to uwzględnianie w projekcie różnych zabezpieczeń, w tym zaworów głównych, odległości pomiędzy urządzeniami i węzłami, rodzaju rur oraz innych elementów instalacyjnych, rozlokowania kranów czy wymienników ciepła, dostosowania światła przewodów i rur do kubatury pomieszczeń oraz wielu innych.

Cennik i opinie

Wśród wielu czynników, które bierzemy pod uwagę poszukując fachowców, cena ma zawsze ogromne znaczenie. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze idzie w parze z jakością. Nasza firma robi wszystko, aby było inaczej. Oferujemy sprawną, dokładną realizację, dbamy o prawidłowy montaż urządzeń sanitarnych, a jednocześnie oferujemy jedną z najbardziej atrakcyjnych cen na rynku.

Nie dziwi więc fakt, że osoby, które korzystały z pracy naszych monterów, są bardzo zadowolone z wybranej oferty. Świadectwem na to mogą być liczne pozytywne opinie jakie można znaleźć w wielu miejscach w sieci. Jeśli więc poszukujesz profesjonalnej ekipy, która zajmie się wykonaniem instalacji sanitarnej w twoim domu – koniecznie zgłoś się do nas.

Realizacje

Oczywistym jest, że każda osoba, która poszukuje usługodawcy, chce mieć pewność, że spełni on jej oczekiwania. Dlatego też przedstawiamy niektóre nasze realizacje, które są dowodem naszego profesjonalizmu. Dokładność, precyzja oraz zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań to gwarancja, że realizacja w twoim budynku lub lokalu będzie równie udana.

Ciepły Dom - Tomasz Sulej
ul. Tenisowa 1/U3
71-073 Szczecin
Tel/fax +48 91 828 2000
Tel. kom. +48 501 007 005
Email: cieplydom@home.pl