Rodzaje grzejników

W dzisiejszych czasach centralne ogrzewanie w niczym nie przypomina już topornych i mało estetycznych rozwiązań, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Czasy ciężkich, żeliwnych grzejników już dawno odeszły w niepamięć. Obecnie mamy do wyboru wiele różnego rodzaju modeli grzejników, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Różnią się między sobą materiałami z jakich zostały wykonane, budową i wagą. Dzięki temu do każdego pomieszczenia możemy wybrać grzejnik, który będzie optymalnie dopasowany do naszych potrzeb, a przy tym nie będzie zaburzał estetyki wnętrza. Poznajmy więc najczęstsze modele grzejników wykorzystywane w instalacjach grzewczych.

Podział grzejników w zależności od..

Grzejniki wykorzystywane w systemach centralnego ogrzewania dzieli się na wiele różnych rodzajów. Stosujemy podział ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane (np. grzejniki żeliwne i aluminiowe), rodzaj funkcji jaką pełnią (np. grzejniki łazienkowe czy dekoracyjne) oraz budowę grzejnika (płytowe, konwektorowe).

Poniżej znajdziesz informację na temat każdego z rodzajów grzejników, które najczęściej wykorzystywane są w polskich domach. Tak duża różnorodność dostępnych na rynku produktów sprawia, że każdy z nas może znaleźć rozwiązanie o odpowiednich parametrach, wymiarach, a także cenie. Nic więc dziwnego, że klienci chętnie korzystają z grzejników różnego typu nawet w tym samym budynku.

Grzejnik żeliwny

Grzejniki płytowe i żeliwne

grzejnik montaż

Grzejniki płytowe, nazywane również grzejnikami panelowymi, to obecnie jeden z najchętniej wybieranych rodzajów grzejników. Wykonane z płyt stalowych zapewniają dobre parametry grzewcze. Obecnie dostępne są w wielu różnych, estetycznych wariantach, dzięki czemu nie musimy już decydować się na ich ukrywanie we wnękach czy zabudowach.

Kolejnym rodzajem grzejników, o których nie sposób nie wspomnieć, są grzejniki żeliwne. Kiedyś kojarzone z topornym wyglądem i dużą wagą, obecnie coraz częściej wracają do łask. Doskonale pasują między innymi do wnętrz urządzonych w stylu retro lub industrialnym. Są solidne, trwałe i niezawodne, a przy tym doskonale przekazują ciepło.

Grzejniki aluminiowe i konwektorowe

Grzejniki aluminiowe to jedna z najchętniej wybieranych przez klientów propozycji. Nie ma w tym nic dziwnego – charakteryzują się dobrą jakością, są lekkie i mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach. W ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości stopy aluminium, dzięki czemu szybko się nagrzewają i doskonale oddają ciepło. Dostępne są w wielu wymiarach, co pozwala nam na dopasowanie grzejnika do danego pomieszczenia.

Kolejną propozycją godną uwagi są nowoczesne grzejniki konwektorowe. One również wykorzystują aluminium jako materiał, który przekazuje ciepło otoczeniu. Lamele w tego typu grzejnikach mogą być również miedziane. Poza tym wyposażone są w estetyczną obudowę, dzięki czemu grzejnik prezentuje się nowocześnie i nie zaburza estetyki i wystroju pomieszczeń.

Grzejnik aluminiowy montaż

Grzejniki dekoracyjne i łazienkowe

Termostat grzejnikowy

Grzejniki łazienkowe to urządzenia, które (jak sama nazwa wskazuje) najlepiej sprawdzają się w łazienkach i toaletach. Zazwyczaj są lekkie oraz przylegające do ściany, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Często mają postać żeberkową lub posiadają dodatkowe ramię, które wykorzystać możemy np. do suszenia ręczników, co jest sporym udogodnieniem.

Grzejniki dekoracyjne są zaś nowoczesnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na estetyce wnętrz. Posiadają fantazyjne kształty, niejednokrotnie ozdobione są grawerem lub nadrukiem z grafiką. Są płaskie, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, a przy tym stanowią niecodzienną, efektowną dekorację, co sprawia, że mogą znajdować się nawet w najbardziej widocznych miejscach.

Montaż grzejników w Szczecinie

Jeśli poszukujesz specjalistów, którzy zaoferują ci montaż w dobrej, przystępnej cenie, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy, Ciepły Dom to profesjonaliści posiadający wieloletnie doświadczenie. Szybko i sprawnie zajmiemy się montażem każdego rodzaju grzejników. Nasze realizacje są niezawodne i estetyczne. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych klientów.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *