Ogrzewanie podłogowe

Wybór odpowiedniej metody ogrzewania ma ogromne znaczenie – wpływa nie tylko na nasz komfort cieplny, ale również na estetykę mieszkania czy ponoszone wydatki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które całkowicie spełniać będą ich oczekiwania. Wśród nich coraz popularniejsze jest ogrzewanie podłogowe.

Czym jest? Mówiąc najprościej, ogrzewanie podłogowe to system rur znajdujących się pod podłogą domu lub mieszkania. Ogrzewane ciepłą wodą lub powietrzem oddają swoją temperaturę poprzez podłogę ogrzewając wnętrze. To rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jednocześnie pamiętajmy jednak, że tylko dobrej jakości ogrzewanie wykonane w pełni profesjonalnie może spełnić nasze oczekiwania.

Dlaczego warto?

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to estetyka takiego rozwiązania – brak widocznych, często nieestetycznych, ciężkich grzejników to dla wielu osób decydujący argument. Nie jest to jednak jedyna zaleta tej metody ogrzewania. Doskonale sprawdza się ona bowiem w przypadku dużych pomieszczeń, pozwalając utrzymywać ich stałą temperaturę.

Co więcej, wodne ogrzewanie podłogowe to również niższe koszty związane z ogrzewaniem wnętrza. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników nie musimy bowiem uzyskiwać bardzo wysokiej temperatury. Ogrzewanie to jest również bardziej ekologiczne (częściej wykorzystuje się pompy ciepła, niż kotły na paliwo stałe). Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób wybiera tę właśnie metodę ogrzewania swoich domów i mieszkań.

ogrzewanie mieszkania

Koszty zużycia i instalacji

Podstarzałe deski podłogowe

Każdy z nas chce wybrać takie ogrzewanie, które będzie wiązało się z koniecznością ponoszenia jak najmniejszych kosztów. To zrozumiałe. Przyjrzyjmy się więc, jak to wygląda w przypadku ogrzewania podłogowego. Jeśli chodzi o koszty instalacji takiego ogrzewania musimy być przygotowani na wydatki rzędu 100-200 złotych za metr kwadratowy powierzchni, którą chcemy ogrzać.

Koszty eksploatacji w przypadku ogrzewania podłogowego są za to niższe niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Dzieje się tak głównie dlatego, że ogrzewanie podłogowe musi osiągnąć niższą temperaturę, poza tym nie doprowadza do wychłodzenia pomieszczeń. Dokładne ustalenie kwoty może być trudne – zależy bowiem od wielu czynników. Niemniej jednak osoby posiadające takie ogrzewanie zgodnie twierdzą, że jest to opłacalne.

Instalacja i montaż oraz dobór przez specjalistę

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aby ogrzewanie podłogowe mogło zapewniać komfort cieplny, musi zostać odpowiednio zaprojektowane. Nie warto działać więc na własną rękę. Skorzystanie z pomocy specjalisty ułatwi wybór odpowiednich elementów ogrzewania oraz dobór paneli, które mają wpływ na oddawanie ciepła poprzez ogrzewanie.

Dobra firma zajmująca się instalacją ogrzewania podłogowego bierze pod uwagę wszystkie parametry takie jak wielkość pomieszczeń, rodzaj ocieplenia czy preferencje klienta. Wykonuje projekt oraz świadczy kompleksowe usługi związane z montażem. Dzięki temu ogrzewanie jest bezpieczne, solidne i jest w stanie zapewnić komfort cieplny jakiego potrzebujesz.

Mężczyzna z dokumentami

Komu zlecić ogrzewanie podłogowe w Szczecinie? Sprawdź nas!

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu dla Ciebie

Jeśli poszukujesz firmy, która wykona ogrzewanie podłogowe w twoim domu, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Firma Ciepły Dom to doświadczenie i precyzja. Działamy na terenie Szczecina oferując przystępne, atrakcyjne ceny oraz fachowe doradztwo. Pozytywne opinie naszych klientów, jakimi możemy się pochwalić,  to gwarancja twojego zadowolenia.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące wyboru ogrzewania, sprawdź nasz wpis porównujący ogrzewanie podłogowe i grzejniki: Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *